Život s pumpou

Život po sdělení diagnózy nekončí, mnoho lidí s diabetem 1. typu si dále naplno užívá své každodenní aktivity.
Stravovat se podle vlastního uvážení, užívat si posezení u skleničky s přáteli, sportovat, cestovat kolem světa, to vše je zcela reálné, a přitom můžete mít kontrolu nad svou hladinou glukózy. 
 
Přečtěte si skutečné příběhy pacientů a zjistěte, jak dosáhli lepší kontroly nad diabetem 1. typu.
Objevte v každodenních aktivitách flexibilitu inzulínové pumpy, se kterou si můžete snáze řídit vlastní život podle svých představ. 

Skutečné příběhy

Play video

Život s pumpou

George, zlepšená kompenzace s pumpou od 2010

Je mi 15 let a diabetes mi byl diagnostikován před 7 lety. Byl jsem skutečně zaskočený a zmatený, protože se mi zcela změnil život. Když jsem se léčil injekcemi, bylo to stručně řečeno hrozné. Neměl jsem svobodu a žádnou kontrolu nad svou hladinou glukózy. Od té doby, co mám pumpu, jsem se dostal z té šíleně rozlítané hladiny glukózy na hodnotu HbA1c 6,8 % (50,8 mmol/mol), což je fantastické. S pumpou mohu být spontánnější a nemusím tak mít stereotypní režim. Mohu jíst, co chci, kdy chci a sportování je také mnohem snazší. Díky pumpě jsem opět nabyl zpět své sebevědomí a už se necítím jako páté kolo u vozu. Je tak pohodlná a nikdo o ní neví, protože vypadá jako mobilní telefon. Pumpa pro mě znamená celý svět. Rozhodně ji musíte vyzkoušet!

- GEORGE

 • Eating
  Stravování


  Zjistěte, jak můžete stravou ovlivnit svůj diabetes.

 • Alcohol
  Alkohol


  Zjistěte, jak může alkohol ovlivnit váš diabetes.

 • Sport
  Sport


  Zjistěte, jak můžete zvládat svůj diabetes při sportu a cvičení.

 • Travel
  Cestování


  Zjistěte, jak můžete zvládat svůj diabetes při cestování.

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.