Mé dítě má diabetes

Většina rodičů dětí diagnostikovaných s diabetem 1. typu se zajímá o otázky typu: Proč se to stalo zrovna mému dítěti? Jak pokračovat v předchozím způsobu života? Jak mohu nejlépe pomoci? Na počátku se často zdá, že je více otázek než odpovědí.
 
Pro všechny rodiče je nejdůležitější zdraví a blaho jejich dětí. Cílem léčby dítěte s diabetem 1. typu je redukovat riziko vzniku dlouhodobých komplikací, které jsou následkem vysoké hladiny glukózy, snížit rizika vzniku hypoglykémií a zajistit normální fyzický i psychický vývoj a růst.
 
Přečtěte si skutečné příběhy rodičů dětských pacientů a zjistěte, jak dosáhli lepší kontroly nad diabetem 1. typu. 

Skutečné příběhy

Mé dítě má diabetes

Tess, dcera Anny, zlepšená kompenzace s pumpou od r. 2008

Když bylo Tess 15 měsíců, přistihla jsem ji, jak pije na dvorku vodu z kaluže. Byla příliš malá na to, aby mi dokázala říct, že má žízeň. Její chování nás tak přivedlo ke zjištění, že má diabetes 1. typu. Byl jí nasazen režim podávání 4 injekcí denně. Zvládání diabetu bylo vždy obtížné, neboť většinu času mívala Tess vysokou hladinu glukózy, která však následně nečekaně klesla, což nám všem velmi ztěžovalo život. Ke svým 2. narozeninám dostala inzulínovou pumpu a od té doby jsme měli pocit, že je naše Tess opět zpátky. Všem rodičům, kteří uvažují o nasazení svého dítěte na pumpu, bych vzkázala, ať tak učiní jak nejdříve je to možné.

- ANNA

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.