Mé dítě má diabetes

Inzulínové pumpy u dětí

STRUČNÝ PŘEHLED

  • Jak inzulínová pumpa pomáhá zvládat diabetes u vašeho dítěte.
Výsledky nejnovějších studií* poukazují, že inzulínové pumpy mohou být bezpečné a účinné u batolat a malých dětí v případech, kdy jsou oba rodiče dostatečně informováni a motivováni k použití terapie. 
 
Inzulínová pumpa může pomoci snáze udržet rovnováhu inzulínu a glukózy, a současně snížit riziko hypoglykémie.
 
Mnoho klinických studií* realizovaných u pacientů s diabetem 1. typu všech věkových kategorií, kteří přešli z intenzifikované terapie neboli MDI (tj. aplikace tří a více denních injekcí inzulínu, Multiple Daily Injections) na léčbu inzulínovou pumpou, potvrzují zlepšení kvality života a zvýšení spokojenosti s léčbou. 

Během prvních pár hodin seznamování se s inzulínovou pumpou jsem si uvědomila ten rozdíl. Bylo mi jasné, že s pumpou bude mít mé dítě mnohem lepší život.

- MARTINA, MATKA ANNELI

Jak inzulínová pumpa MiniMed® 640G může pomoci v každodenním životě

Inzulínová pumpa MiniMed® 640G má mnoho funkcí a způsobů nastavení, které mohou být pro mladé uživatele přínosem.
 
  • Funkce Bolus Wizard®, která při výpočtu bere v potaz předchozí dávku aktivního inzulínu v těle, a tím činí výpočty bolusu přesnějšími.
  • Funkce dětské pojistky, která uzamkne tlačítka pumpy a eliminuje tak případy nechtěného podání inzulínu. Dálkové ovládání je také k dispozici a v těchto případech je možné jej poskytnout do výhradní kontroly rodičů.

Kde může mé dítě nosit svou inzulínovou pumpu?

To je často jedna z prvních otázek rodičů. Pumpu lze snadno upevnit k pásku u kalhot nebo ji vložit do kapsy. K dispozici je také široká nabídka pouzder na pumpy.

Inzulínová pumpa a sport? Jak to jde dohromady?

Dotazy k nošení pumpy během aktivit, jako je sport, tanec a různé oslavy, jsou časté. Obvykle je možné pumpu ponechat připojenou, aniž by zasahovala do těchto aktivit. Pumpa může být odpojena (nejdéle na 60 minut) během sprchování, plavání nebo intenzivní fyzické aktivity. Potom se musí opět připojit. V případě, že odpojení pumpy trvá déle než hodinu, patrně bude nutné upravit dávky a podat inzulín jiným způsobem. 
 
V těchto případech je zapotřebí, aby se rodiče o úpravě dávkování poradili s ošetřujícím lékařem dítěte.

Bude mé dítě stále žít běžný společenský život?

Bavit se a hrát si s přáteli, to je ten nejlepší způsob jak učinit dítě šťastné a zdravé. S inzulínovou pumpou MiniMed® 640G může být dítě tak flexibilní ve svém společenském životě, jak to jeho program vyžaduje. 
 
Infuzní sety k inzulínové pumpě MiniMed® 640G včetně zavaděčů jsou vhodné pro všechny věkové kategorie (včetně miminek). Zajišťují účinné dodání inzulínu do těla a dětem umožní pokračovat v jejich předchozím způsobu života.
Připojená inzulínová pumpa MiniMed® 640G u dítěte

Reference

  • *Reference jsou archivovány a jsou k dispozici na vyžádání; kopie žádejte prosím u zástupce spol. Medtronic.

 

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.