Mé dítě má diabetes

Lvíček Lenny vypráví o diabetu

STRUČNÝ PŘEHLED

  • Krátké video o Lennym, který vypráví dětem o diabetu

Lenny Thumbs upLvíček Lenny je ambasadorem pro vzdělávání dětí s diabetem a zaštiťuje fotbalová klání Junior Cup Diabetes.

Pro lvíčka Lennyho je snadné o diabetu hovořit. Dokáže popsat, o jaké onemocnění se jedná, proč lidé diabetem onemocní, jak se děti mohou po diagnóze cítit a jaké to pro ně může být, když se v životě s touto nemocí vyrovnávají.

Lenny dokáže mluvit s dětmi jedinečným způsobem. Sledujte a poslechněte si lvíčka Lennyho.

 

Ahoj, jsem lvíček Lenny. Když jsem byl malý, byl mi diagnostikován diabetes a nyní se léčím pomocí inzulínové pumpy. Když mi řekli, že mám diabetes, nic jsem o něm nevěděl. Avšak čím více jsem se o diabetu dozvídal, tím lépe se mi dařilo mít život jako ostatní děti. Ať už jste hodně malí nebo dospíváte, mohu vám pomoci se dozvědět o tom, co je diabetes, jak s ním žít a jak mluvit s ostatními lidmi o svém onemocnění. To, že máte diabetes neznamená, že nemůžete dělat to, co kterékoliv jiné dítě. Ve skutečnosti budete mnohem šťastnější, když budete dělat všechny ty zábavné činnosti, které byste jako děti měli provádět. Nenechám diabetes, aby mě držel od zábavy.

- LVÍČEK LENNY

Nezapomeňte na to, že je velmi důležité počítat množství sacharidů v potravinách, abyste byli zdraví a aktivní (týká se zejména dětí s diabetem 1. typu). Myslíš si, že jsi mistr v počítání sacharidů? Zkus hrát hru "Lennyho cukroměr", kterou nalezneš zde, a zlepši své znalosti!
 
A pokud jsi skutečný fanoušek lvíčka Lennyho, zeptej se svého edukátora (nebo svého ošetřujícího lékaře) na přelepku inzulínové pumpy a jiné doplňky s motivem Lennyho.

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.