Plánování těhotenství

U žen s diabetem 1. typu vyžaduje průběh těhotenství nebo blížící se porod vhodné plánování a přípravu. S tím také vyvstává spousta otázek.
 
Po rozhodnutí založit rodinu je hlavním zájmem každého budoucího rodiče s diabetem 1. typu zdraví dítěte. Klíčem ke zdravému průběhu těhotenství je udržet hladinu glukózy pod kontrolou, což může být náročné, protože hladina hormonů se během těhotenství stále mění.
 
Přečtěte si skutečné příběhy pacientek a zjistěte, jak dosáhly šťastného těhotenství díky lepší kontrole diabetu 1. typu. 

Skutečné příběhy

Plánování těhotenství

Maria Carmela, zlepšená kompenzace s pumpou od r. 2012

Inzulín jsem si podávala injekčně několikrát denně už 17 let předtím, než jsem začala uvažovat o těhotenství. Můj lékař mi sdělil, že je nejprve nutné snížit hodnoty HbA1c a dosáhnout glykemické stability tak, aby mé těhotenství proběhlo bez komplikací. Z tohoto důvodu mi nabídl inzulínovou pumpu. Při léčbě injekcemi se má hodnota HbA1c pohybovala na úrovni 67,2 mmol/mol, avšak během léčby pumpou poklesla až na 46,4 mmol/mol. Krátce na to jsem zjistila, že jsem těhotná. Často si dělám legraci, že je naše dítě synem mé pumpy. Jsem velmi vděčná.

- Maria Carmela

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.