Redukce komplikací

Mnoho pacientů s diabetem 1. typu si dělá starosti s možným vznikem dlouhodobých komplikací.  Někteří o tom začnou dokonce uvažovat hned po stanovení diagnózy a pro ostatní se toto téma stává aktuální poté, co se u nich objeví první symptomy nebo jsou u nich diagnostikovány jejich první příznaky.  
 
Z dlouhodobého hlediska je vysoká hladina glukózy příčinou mnoha různých typů komplikací. Dosažení dobré hladiny glukózy a cílových hodnot HbA1c je klíčem ke snížení rizika, odložení nebo předcházení vzniku (dlouhodobých) komplikací.*
 
Přečtěte si skutečné příběhy pacientů a zjistěte, jak dosáhli lepší kontroly nad diabetem 1. typu. 

Skutečné příběhy

Redukce komplikací

Christian, zlepšená kompenzace s pumpou od r. 2012

Diagnóza diabetu byla pro mě velmi smutný okamžik. Ve svých 20ti letech jsem měl pocit, že se mé sny rozplynuly. Poté, co jsem se dozvídal více o mém stavu, začal jsem se čím dál více děsit možných dlouhodobých komplikací v důsledku nedostatečné kompenzace glukózy (v té době jsem byl na režimu vícečetných injekcí denně a svůj diabetes jsem téměř vůbec nezvládal). Ale nyní mám svou hladinu glukózy lépe pod kontrolou. Žiji zdravý, aktivní život a nemám žádné známky dlouhodobých komplikací. Jsem za to velmi vděčný.

- CHRISTIAN

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.