Systém MiniMed

Inzulínová Pumpa MiniMed® 640G s funkcí SmartGuard®

JE PRO VÁS TĚŽKÉ UDRŽET SI HLADINU GLUKÓZY POD KONTROLOU?

Vzhledem k tomu, že řada faktorů (např. strava, pohyb a stres) může ovlivnit vaši hladinu glukózy, je možné, že budete potřebovat takový systém, který vám umožní lepší kontrolu nad diabetem: chytrý systém.
 
Inovativní technologie systému MiniMed® 640G dokáže blíže napodobit funkci produkce bazálního inzulínu zdravé slinivky, a tím dosáhnout lepší kompenzace.
 

STRUČNÝ PŘEHLED

 • Informace o systému MiniMed® 640G - nejnovější inzulínové pumpě spol. Medtronic

Přizpůsobte si vzhled vaší inzulínové pumpy MiniMed 640G

Select case colour

 • Black
 • Blue
 • Fuchsia
 • Purple
 • Grey
OBJEDNEJTE SI SILIKONOVÉ POUZDRO

Systém MiniMed® 640G kombinuje:

 • pokročilou ochranu,
 • osobní pohodlí, 
 • zdokonalený design.
Systém MiniMed® vám může pomoci získat lepší kontrolu1 nad diabetem díky funkci pokročilé ochrany před hypoglykemickými událostmi2 a osobnímu nastavení, které usnadňuje každodenní zvládání diabetu.

POKROČILÁ OCHRANA

Jste unavení z nenadálých nízkých glykémií? Obáváte se hypoglykémií? 
 
Pro předcházení hypoglykémiím a udržení dobré kompenzace je důležité vědět, jaká je hladina glykémie a jak se vyvíjí.
 
Systém MiniMed® 640G byl navržen tak, aby vás pomohl chránit, a vy se tak cítil/a bezpečněji. 
 

SMARTGUARD® - O KROK BLÍŽ K UMĚLÉ SLINIVCE

Naše výhradní technologie SmartGuard®, která napodobuje některé funkce zdravé slinivky, se řadí mezi naše inovace v prevenci hypoglykémie.4*

 • Na základě údajů naměřených senzorem, umí funkce SmartGuard® odhadnout pokles hladiny glukózy 30 minut před dosažením dolního limitu a automaticky zastavit výdej inzulínu.**
 • Jakmile se hladina glukózy opět zvýší, funkce SmartGuard® automaticky obnoví výdej inzulínu***.
 • Získat vyšší ochranu, zvlášť v době, kdy je to nejvíce potřeba, je možné pomocí nastavení několika limitů pro nízkou hladinu glukózy v průběhu dne.

 Dynamické zastavení podávání inzulínu může významně snížit počet hypoglykemických událostí.4

93 % uživatelů funkce zastavení výdeje inzulínu při nízké hladině glukózy (“Nízké zastavení“) se cítilo mnohem bezpečněji při zvládání svého diabetu.5

V NÁSLEDUJÍCÍM VIDEU ZJISTĚTE VÍCE O POKROČILÉ OCHRANĚ NAŠÍ EXKLUZIVNÍ TECHNOLOGIÍ SMARTGUARD.

 

 

CHYTRÉ FUNKCE PUMPY

Inzulínová pumpa MiniMed® 640G má vestavěny některé chytré funkce zvyšující ochranu, jako je např.: 
 
 • Sledování aktivního inzulínu formou zobrazení množství přítomného inzulínu ve vašem těle na displeji pumpy a jeho zohlednění funkcí Bolus Wizard® při výpočtu doporučené dávky.
 • Ukazatel stavu výdeje bolusu a jeho zastavení. Můžete přímo sledovat stav výdeje bolusu a kdykoliv jej zastavit. 
 • Indikátor vybití baterie informuje v dostatečném předstihu o vybití baterie.
 

OSOBNÍ POHODLÍ

Diabetes je sám o sobě komplikovaný, ale váš systém by neměl být.

Pravidelné měření hladiny glukózy. Výpočet dávky inzulínu. Zaznamenání výsledků. Při každodenním zvládání glykémie je zapotřebí myslet na mnoho věcí. Se systémem MiniMed® 640G by mohl být váš den snazší.
 
Přizpůsobte si pumpu svým potřebám 
Inzulínová pumpa MiniMed® 640G byla navržena tak, aby zapadla do vašeho každodenního života a převzala na sebe některé složité úkoly pomocí:
 
 • Individuálních nastavení bazálních a bolusových dávek, které odpovídají vašim potřebám během dne i noci. 
 • Možnosti naprogramovat si připomínky, abyste nezapomněli na jakoukoliv významnou aktivitu. 
 • Nastavení zvukových výstrah, které můžete přizpůsobit prostředí, ve kterém se nacházíte (např. když spíte, jste v kině nebo v hlučné restauraci).
JEDNODUCHÉ A DISKRÉTNÍ

Inzulínová pumpa MiniMed® 640G je dodávána výhradně s glukometrem CONTOUR® PLUS LINK 2.4 spol. Ascensia Diabetes Care - jediným glukometrem, který lze spojit s naším systémem, a který:

 • bezdrátově přenáší zjištěné údaje o hladině glukózy do inzulínové pumpy,
 • umožňuje na dálku poslat bolusovou dávku, 
 • nahrává údaje z inzulínové pumpy do softwaru CareLink™.

Glukometr CONTOUR PLUS LINK 2.4 se snadno používá a poskytuje měření s vysokou3 přesností. 

 
Potřebujete pomoc při počítání dávek inzulínu?

Funkce Bolus Wizard® může vypočítat a doporučit dávky inzulínu****. Výpočet je zobrazen na displeji pumpy tak, abyste lépe pochopil/a souvislosti a dokázal/a  pokrýt potřebu inzulínu pohodlněji a přesněji .

ZDOKONALENÝ DESIGN

S novým designem pumy MiniMed® 640G nyní můžete: 

Water activities  Užívat si vodní hrátky, díky vodotěsnému designu.

Easy readability  Snáze číst z displeje pumpy ve dne i v noci, díky plnobarevné obrazovce a možnému nastavení jasu. 

Intuitive  Využívat výhody intuitivní a snadné navigace a nižšího počtu stisku tlačítek.

hand  Design pro pravo- i levo-ruké uživatele.


REFERENCE

 • 1 Compared to multiple daily injections, according to the STAR 3 clinical study: Bergenstal RM, Tamborlane WV, Ahmann A, et al. Effectiveness of sensor-augmented insulin-pump therapy in type 1 diabetes. N Engl J Med. 2010;363:311–320.
 • 2 Garg S, Brazg RL, Bailey TS , et al. Reduction in duration of hypoglycemia by automatic suspension of insulin delivery: the in-clinic ASPIRE study. Diabetes Tech Ther. 2012;14(3):205-209.
 • 3 Section 7 clinical study. Data on File. Bayer Healthcare, LLC.
 • 4 Bergenstal RM, Klonoff DC, Garg SK. et al. Threshold-Based Insulin-Pump Interruption for Reduction of Hypoglycemia. N Engl J Med. 2013; 369(3):224-232.
 • 5 User Evaluations. Data on File, Medtronic MiniMed, Inc.,Northridge, CA
 • * Používání funkce SmartGuard® inzulínové pumpy MiniMed® 640G vyžaduje použití vysílače Guardian™ 2 Link se senzorem Enlite™. Kontrolní měření glukometrem je však vyžadováno před jakýmikoli úpravami v léčbě diabetu.
 • ** Funkce dynamického zastavení je založena na určitých kritériích: hodnota glukózy naměřená senzorem se musí nacházet v rozmezí 3,9 mmol/l od přednastavené dolní hranice s předpovědí vývoje hodnoty na 1,1 mmol/l nad tuto hranici během 30 min a za podmínky, že dodávání inzulínu pumpou nesmí být pozastaveno.
 • *** Funkce dynamického obnovení výdeje inzulínu je založena na určitých kritériích: hodnota glukózy naměřená senzorem musí být 1,1 mmol/l nad přednastavenou dolní hranicí s předpovědí vývoje hodnoty na 2,2 mmol/l nad tuto hranici během 30 minut a za podmínky, že dodávání inzulínu pumpou musí být zastaveno po dobu alespoň 30 min.
 • **** Výpočet je založen na množství aktuálního inzulínu v těle, množství sacharidů, současné a cílové hladině cukru v krvi uživatele, jeho sacharidovém poměru a citlivosti na inzulín. Pro použití je vyžadováno řádné nastavení funkce Bolus Wizard®. Před samotným výpočtem musí uživatelé nejprve zadat množství sacharidů, které plánují sníst a současnou hodnotu krevní glukózy.
 • Uvedená vodotěsnost v době výroby: Do 3,6 metrů po dobu 24 hodin. Pro správné používání při styku s vodou si přečtěte uživatelskou příručku systému MiniMed® 640G.

 

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.