Zákaznická podpora

Terapeutický software CareLink

Co je CareLink™ Personal software?

CareLink™ Personal je software, který umožňuje stahovat údaje z diabetických přístrojů a prohlížet si zpětně data, která jsou v nich uložena ve formě grafů, schémat a zpráv. Tyto informace vám pomohou porozumět vlivům dávkování inzulínu, stravovacích návyků, cvičení a léků na hladiny vaší glukózy a jsou klíčové pro zlepšení kompenzace vašeho diabetu. Tento vztah příčiny a důsledku znázorněný ve formě schémat, grafů a tabulek vám umožní lépe rozpoznat problematické situace a pomůže vám tak zjistit příčinu vašich vysokých a nízkých hladin glukózy. Pro více informací klikněte zde.

Jak vysoké jsou pořizovací náklady na software CareLink Personal?

CareLink™ Personal software je zdarma, vyžaduje pouze připojení k internetu.  Ke stahování dat však potřebujete vstupní zařízení CareLink (CareLink USB nebo glukometr). Pro více informací ohledně získání tohoto USB zařízení kontaktujte, prosím, náš zákaznický servis.

Které inzulínové pumpy komunikují se softwarem CareLink™ Personal?

Seznam inzulínových pump, které komunikují se softwarem CareLink™ Personal, najdete na stránce Pomůcky ke zvládání terapie.

Které glukometry komunikují se softwarem CareLink™ Personal?

Seznam glukometrů, které komunikují se softwarem CareLink™ Personal najdete na stránce Pomůcky ke zvládání terapie.

NASTAVENÍ

Co je Java™ a proč ji potřebuji k použití softwaru CareLink™ Personal?

Java™ je softwarová technologie, kterou používá software CareLink™ Personal k načítání dat z vaší pumpy a glukometru do systémové databáze. Pokud zatím nemáte ve svém počítači nainstalovanou kompatibilní verzi požadovaného plug-inu Javy, software CareLink Personal vám jej s Vaším souhlasem stáhne a nainstaluje. 

Mám problém s instalací Java™

Máte-li problém s instalací aplikace Java™, musíte si stáhnout a nainstalovat plug-in Java™ ručně. Postupujte podle následujících kroků (před provedením je vhodné si tento postup vytisknout):
  1. Stáhněte si plug-in Java™ z www.java.com a uložte jej na plochu nebo jiné známé místo.  
  2. Zavřete všechna otevřená okna internetového prohlížeče.  
  3. Dvakrát klikněte na uložený soubor, který jste právě stáhli a postupujte podle instrukcí instalačního programu. . 
  4. Klikněte na záložku "Odeslat data".  
Pokud se aplikace spustí, instalace proběhla úspěšně. V opačném případě kontaktujte naši NON-STOP HELPLINE.

Kde najdu software CareLink™ Personal?

Software CareLink™ Personal najdete na této webové stránce.

Co potřebuji, abych mohl/a se softwarem začít pracovat?

Jděte na webové stránky CareLink™ Personal, klikněte na ""Zaregistrovat se nyní"" a podle pokynů si vytvořte svůj účet CareLink™ Personal. Ke stažení dat z vaší inzulínové pumpy budete potřebovat vstupní zařízení CareLink (CareLink USB nebo glukometr). Potřebujete-li pomoc, kontaktujte, prosím, naši NON-STOP HELPLINE.

POUŽITÍ

Jak dlouho trvá stažení dat?

Při častém stahování dat (tj. každé 2 až 4 týdny) trvá stažení zhruba 2–4 minuty v závislosti na frekvenci používání různých funkcí inzulínové pumpy a funkci kontinuálního monitorování glukózy (CGM). 

Jakým způsobem mohu poskytnout zprávy z CareLink™ Personal svému diabetologovi?

Své zprávy si můžete vytisknout a vzít s sebou k diabetologovi a/nebo uložit na svém počítači a poslat je e-mailem.
 
Poznámka: Požádejte nejprve svého diabetologa o svolení, než mu/jí své zprávy pošlete e-mailem.  Rovněž si buďte vědomi toho, že e-mail nemusí být bezpečné komunikační médium. 
 
Software CareLink™ Personal také umožňuje propojení se softwarem CareLink™ Pro na počítači vašeho diabetologa. Pokud má váš diabetolog software CareLink™ Pro, může si jeho prostřednictvím vaše data jednoduše stáhnout z CareLink™ Personal ještě před vaší kontrolou ve své ordinaci (s vaším výslovným souhlasem a poskytnutím přihlašovacích údajů).

Jak vytvořím zprávy?

V záložce "Zprávy" vyberte z nabídky v levé části obrazovky typ zprávy, který chcete vytvořit. Zvolte datum nebo časové období pro vytvoření zprávy a klikněte na ikonu "Spustit". Vaše zpráva se zobrazí jako PDF soubor v novém okně. 

Zapomněl/a jsem své heslo

Jednoduše klikněte na odkaz "Zapomněl/a jste své heslo?", který najdete v blízkosti tlačítka "Přihlásit" na úvodní stránce. E-mailem vám pak bude zasláno dočasné heslo. Dočasné heslo můžete použít ke vstupu do systému během 24 hodin od jeho vytvoření a po přihlášení budete vyzváni k vytvoření nového hesla.

Jak často bych měl/a software používat?

Časté stahování dat má dvě výhody. Za prvé stahování údajů zabere méně času, protože je kopírováno méně dat. Za druhé je důležité kvůli zabránění ztráty vašich uložených údajů, protože kapacita paměti vašeho diabetického přístroje pojme data za maximálně 3 měsíce. Časté stahování tedy zabrání ztrátě údajů. Váš diabetolog vám může poradit, jak často byste měli data ze svého přístroje stahovat. Obecně doporučujeme stahovat data každých 4–6 týdnů.

ZABEZPEČENÍ

Jsou mé zdravotní a osobní údaje v bezpečí?

Spol. Medtronic se zavazuje zabezpečit soukromí a ochranu vašich osobních údajů. Systém CareLink používá systém Secure Sockets Layer (SSL), technologii šifrování dat, která zabezpečuje, aby data byla během přenosu nečitelná, podobně jako u standardů elektronického bankovnictví. Software CareLink Personal splňuje ve světě nejpřísnější bezpečnostním opatřením, včetně směrnic HIPAA. Vaše údaje jsou zpracovávány v souladu s platnými evropskými právními normami na ochranu dat.

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.