Zákaznická podpora

Terapeutický software CareLink

Co je CareLink™ Personal software?

CareLink™ Personal je zdarma poskytovaná webová aplikace (tzn. je přístupný prostřednictvím internetového prohlížeče), která umožňuje stahovat údaje z diabetických přístrojů a prohlížet si zpětně data, která jsou v nich uložena ve formě grafů, schémat a zpráv. Tyto informace vám pomohou porozumět vlivům dávkování inzulínu, stravovacích návyků, cvičení a léků na hladiny vaší glukózy a jsou klíčové pro zlepšení kompenzace vašeho diabetu. Tento vztah příčiny a důsledku znázorněný ve formě schémat, grafů a tabulek vám umožní lépe rozpoznat problematické situace a pomůže vám tak zjistit příčinu vašich vysokých a nízkých hladin glukózy. Pro více informací klikněte zde.

Jak vysoké jsou pořizovací náklady na software CareLink Personal?

CareLink™ Personal software je zdarma, vyžaduje pouze připojení k internetu.  Ke stahování dat však potřebujete vstupní zařízení CareLink™ (CareLink™ USB nebo glukometr). Pro více informací ohledně získání tohoto USB zařízení kontaktujte, prosím, náš zákaznický servis.

Které inzulínové pumpy komunikují se softwarem CareLink™ Personal?

Seznam inzulínových pump, které komunikují se softwarem CareLink™ Personal, najdete na stránce Pomůcky ke zvládání terapie.

Které glukometry komunikují se softwarem CareLink™ Personal?

Seznam glukometrů, které komunikují se softwarem CareLink™ Personal najdete na stránce Pomůcky ke zvládání terapie.

NASTAVENÍ

Kde najdu software CareLink™ Personal?

Software CareLink™ Personal najdete na této webové stránce.

Co potřebuji, abych mohl/a se softwarem začít pracovat?

Jděte na webové stránky CareLink™ Personal, klikněte na ""Zaregistrovat se nyní"" a podle pokynů si vytvořte svůj účet CareLink™ Personal. Ke stažení dat z vaší inzulínové pumpy budete potřebovat vstupní zařízení CareLink™ (CareLink™ USB nebo glukometr). Potřebujete-li pomoc, kontaktujte, prosím, naši NON-STOP HELPLINE.

Jakým způsobem mohu nahrát data do softwaru?

Nejprve je zapotřebí stáhnout si instalační program odesílacího zařízení Uploader.  Instalační program vyžaduje jednorázové stažení do počítače, ze kterého budou data do softwaru nahrávána, a provést instalaci. Poté je možné zahájit nahrávání dat z pumpy nebo glukometru do softwaru CareLink™. V internetovém prohlížeči přejděte na vaši domácí obrazovku softwaru CareLink™ Personal  a můžete provést odeslání dat.

POUŽITÍ

Jak dlouho trvá stažení dat?

Při častém stahování dat (tj. každé 2 až 4 týdny) trvá stažení zhruba 2–4 minuty v závislosti na frekvenci používání různých funkcí inzulínové pumpy a funkci kontinuálního monitorování glukózy (CGM). 

Jakým způsobem mohu poskytnout zprávy z CareLink™ Personal svému diabetologovi?

Software CareLink™ Personal je koncipován tak, že je propojen se softwarem CareLink™ Pro, instalovaném na počítači vašeho diabetologa. Pokud má váš diabetolog software CareLink™ Pro, může si vaše data jednoduše stáhnout ze softwaru CareLink™ Personal ještě před vaší kontrolou ve své ordinaci (s vaším výslovným souhlasem a poskytnutím přihlašovacích údajů).
Případně si své zprávy můžete vytisknout a vzít s sebou ke kontrolní návštěvě u svého diabetologa.

Jak vytvořím zprávy?

V záložce "Zprávy" vyberte z nabídky v levé části obrazovky typ zprávy, který chcete vytvořit. Zvolte datum nebo časové období pro vytvoření zprávy a klikněte na ikonu "Spustit". Vaše zpráva se zobrazí jako PDF soubor v novém okně. 

Zapomněl/a jsem své heslo

Jednoduše klikněte na odkaz "Zapomněl/a jste své heslo?", který najdete v blízkosti tlačítka "Přihlásit" na úvodní stránce. E-mailem vám pak bude zasláno dočasné heslo. Dočasné heslo můžete použít ke vstupu do systému během 24 hodin od jeho vytvoření a po přihlášení budete vyzváni k vytvoření nového hesla.

Jak často bych měl/a software používat?

Časté stahování dat má dvě výhody. Za prvé stahování údajů zabere méně času, protože je kopírováno méně dat. Za druhé je důležité kvůli zabránění ztráty vašich uložených údajů, protože kapacita paměti vašeho diabetického přístroje pojme data za maximálně 3 měsíce. Časté stahování tedy zabrání ztrátě údajů. Váš diabetolog vám může poradit, jak často byste měli data ze svého přístroje stahovat. Obecně doporučujeme stahovat data každé 2–4 týdny.

ZABEZPEČENÍ

Jsou mé zdravotní a osobní údaje v bezpečí?

Spol. Medtronic se zavazuje zabezpečit soukromí a ochranu vašich osobních údajů. Systém CareLink™ používá systém Secure Sockets Layer (SSL), technologii šifrování dat, která zabezpečuje, aby data byla během přenosu nečitelná, podobně jako u standardů elektronického bankovnictví. Software CareLink Personal splňuje ve světě nejpřísnější bezpečnostním opatřením, včetně Obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR) a směrnic HIPAA. Vaše údaje jsou zpracovávány v souladu s platnými evropskými právními normami na ochranu dat.

 

 

Obsah a veškeré informace jsou pouze informačního charakteru a nemohou být považovány za náhradu odborného lékařského stanoviska, vyšetření nebo léčby. Příběhy pacientů obsahují individuální zkušenosti jednotlivců. Zkušenosti jednotlivých pacientů se mohou vzájemně lišit. Vždy je zapotřebí veškeré otázky k diagnóze a léčbě diskutovat, správně pochopit a dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře.  Společnost Medtronic nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv poškození, a/nebo škodu domnělou nebo způsobenou přímo nebo nepřímo v důsledku informací obsažených na těchto webových stránkách. Informace k indikacím, kontraindikacím, preventivním opatřením, varováním a možným nežádoucím účinkům naleznete v produktovém návodu pro uživatele.  

© 2016 Medtronic International Trading Sarl. Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto webových stránek nesmí být reprodukována nebo použita v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího souhlasu spol. Medtronic Trading International Sarl.    
MiniMed®, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink jsou značky spol. Medtronic, Inc. CONTOUR je značka společnosti Ascensia Diabetes Care.